czwartek, 21 lipca 2011

Mo' Money Mo' Problems


Żeby móc żyć. Żeby móc żyć spokojnie, na własnym, trzeba za to zapłacić. Bardzo dużo zapłacić. Nieliczni mogą sobie pozwolić na to, aby załatwić życie od ręki. Dlatego większość musi uciekać się do pożyczki, którą będą spłacać przez np. 30 lat. Przez np. 30 lat nie będą mogli żyć. Uwiązani jak psy do budy, ludzie uzależnieni od banków, będą oddawać im zaharowane pieniądze, aby po np. 30 latach móc żyć w spokoju. A nóż coś się stanie. Nie będą mogli spłacić raty. Wtedy trzeba wziąć kolejny kredyt. Żeby spłacić dług, trzeba zaciągnąć kolejny dług. Wtedy kredyt goni kredyt. Wtedy nie ma życia. Wtedy życie zamienia się w niewolnictwo. Po latach niewolniczej pracy, życie jest za krótkie, żeby się nim cieszyć. Życie jest za krótkie, żeby odpocząć od życia, gdyż jak mówią, życie jest ciężkie.

4 komentarze:

Anna Helena Szymborska pisze...

dlatego czekam na burze magnetyczne na sloncu polaczone w z koncem swiata w 2012 jak to wszytsko rabnie hehe;)

kolec pisze...

lubię kolesia bez nogi, który marzy o komputerze :)

ogólnie to prawda i tylko prawda, a ja cieszę się, że mam jeszcze kilka(naście) lat wolności

Vincent van Blogh pisze...

On ma nogę, tylko przysłoniętą przez torby. Ale faktycznie, dopiero teraz widzę, że wygląda to jakby jej nie miał. Shit… Śmiesznie to wygląda:)

WolF pisze...

Kredyt kredytem, ale to co się oddaje bankowi przez te 30 lat to jest straszne draństwo. Jestem tego praktycznym przykładem - kredyn na 30 lat - ~350.000zł. Rata aktualna 2300zł. Oddam więc przez te 30 lat ~828.000zł. Dzień Dobry PKO :|