piątek, 23 września 2011

Szelki i plansze

W Szelkach Jerzy Szyłak i Wojciech Stefaniec przedstawiają dalszy ciąg historii opowiedzianej w Szmince (2003), nazwanej przez Pawła Dunina-Wąsowicza najbrutalniejszym komiksem polskim. Nadkomisarz Michał Pawluk musi stawić czoła temu, że w czasie obławy na seryjnego mordercę kobiet, zginął jeden z jego podwładnych, że schwytany podczas tej obławy człowiek powiesił się w celi, że przeniesiona z Warszawy komisarz Nowak wykorzystuje ten fakt, by zająć jego stanowisko i z tym, że jego życie osobiste nie będzie już takie samo.
środa, 21 września 2011

W trumnie przyda się wszystko


Ostatnimi czasy panuje moda, aby do trumien naszych bliskich dodawać przedmioty, które kojarzą się z ich charakterem i ich trybem życia, a nawet przedmioty, a nuż gdy nieboszczyk się ocknie, mogą pomóc w wydostaniu się z grobu, czy też zabiciu nudy.

środa, 14 września 2011

TV


Telewizja dla najmłodszych działa dziś jak korporacja. Kanały takie jak Disney Channel jest podprogową reklamą, która uzależnia od gwiazd dorastających razem ze swoimi fanami (czyli dziećmi). Jest to niekończący się reality show, w którego pompowane są straszne pieniądze. Dzieci przestają biegać na podwórkach. Rozwijać się fizycznie. Otyłe i rozkojarzone. Skupiają się tylko na błyskach z kineskopu. Zamykają się we własnym świecie wykreowanym przez kanały dziecięce, które przestały uczyć. Otępiają i wpajają błędne wartości ludzkich zachowań. Budują w dzieciach kompleksy i odcinają od świata, które, jako starsze osoby, nie potrafią decydować same o swoim życiu. Stają się samotne.

poniedziałek, 5 września 2011

Szelki comics


Komiks: Szelki
Autorzy: Jerzy Szyłak, Wojciech Stefaniec
Wydawca: Timof Comics
Premiera: 3.10.2011 (przedpremierowo na MFKiG)
Po lewej stronie okładka albumu